XRP, SOL, BNB, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Yatırımcıların odak noktalarını spot Bitcoin ETF akışlarından daha fazlasına kaydırmasıyla Bitcoin ve AVAX Coin gibi belirli altcoinler hafta başında güç gösteriyor. Bitcoin toparlanmasını sürdürebilir mi, yoksa daha yüksek seviyeler ayılar tarafından güçlü satışlar mı çekecek? Altcoinlerin nasıl hareket edecek? Teknik analist Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

ABD hisse senedi piyasaları, güçlü ekonomik büyüme ve enflasyonun yıllık bazda yavaşlayabileceğine dair işaretlerle desteklenerek yükselişini sürdürüyor. Bitcoin de aynı şekilde davranarak haftalık grafiğinde %11 yükseldi. BTC fiyatın 38.500 dolara kadar düştüğü düşünüldüğünde bu etkileyici bir performanstı. Güçlü toparlanma, daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

FedWatch Tool’dan alınan veriler, Federal Reserve‘in 31 Ocak toplantısında faizleri sabit tutacağını gösteriyor. Ancak Mart toplantısından itibaren faiz indirimine başlayacağına işaret ediyor. Genişlemeci bir para politikası genellikle riskli varlıklar için olumlu bir işarettir.

BTC, ETH, BNB ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Alıcılar 28 ve 29 Ocak’ta Bitcoin’i 50 günlük SMA’nın (42.795 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar yerlerini korudu. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor.

Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, BTC’nin 44.700 dolara ulaşması mümkün. Bu seviyenin ayılar tarafından güçlü satışları çekmesi muhtemel. Fiyatın 44.700 dolardan aşağı dönmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi, aralığa bağlı hareketin birkaç gün daha devam edeceğini gösterecektir. Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın (41.950 dolar) altına düşer ve altında kalırsa, BTC’nin kademeli olarak 40.000 dolara ve ardından 37.980 dolara düşmesi olası. Bir sonraki trend hareketinin, alıcılar fiyatı 44.700 doların üzerine çıkardıktan veya ayılar BTC’yi 37.980 doların altına düşürdükten sonra başlaması muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 28 Ocak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların hareketli ortalamaların yakınında satış yaptığını gösteriyor. 20 günlük EMA (2.340 dolar) aşağı dönmeye başladı ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Satıcılar fiyatı 2.168 dolara ve ardından 2.100 dolardaki güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Bu seviyeden güçlü bir toparlanmanın ETH’yi bir süre 2.100 ila 2.400 dolar aralığında tutması mümkün. İlk güç işareti, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. ETH’nin daha sonra, önemli bir direnç olan 2.400 dolara yükselmesi olası. Bu seviyeyi aşması başarırsa, ETH’nin 2.600 dolara yükselmesi mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB son birkaç gündür alçalan üçgen formasyonunun içinde işlem görüyor. Bu da ayıların kontrolü ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. Bununla birlikte, boğaların 288 dolarlık desteği başarıyla savunması ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (304 dolar) üzerine çıkarması olumlu bir işaret.

BNB’nin, dikkat edilmesi gereken önemli bir direnç olan düşüş trendi çizgisine ulaşması olası. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, düşüş formasyonu geçersiz olacaktır. BNB’nin daha sonra 338 dolara doğru yükselmesi mümkün. Ayılar fiyatı 288 dolar desteğinin altına çektikten ve alçalan üçgen formasyonunu tamamladıktan sonra duyarlılık negatife dönecektir. Bunun da 260 dolara kadar bir düşüş başlatması muhtemel.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP birkaç aydır 0,46 dolar ile 0,74 dolar arasında geniş bir aralıkta sıkışmış durumda. Bu da destekten alım ve dirence yakın satış yapıldığını gösteriyor. Hareketli ortalamalar aşağı eğimli ve RSI 37’nin altında. Bu da ayıların üstünlüğü elinde tuttuğunun bir işareti.

Satıcılar fiyatı 0,50 dolarlık psikolojik desteğin altına çekmeye çalışacak. Ayrıca, 0,46 dolarlık kritik seviyeye meydan okuyacak. Alıcılar 0,46 dolarlık desteği şiddetle savunacaktır. Çünkü bunun altında bir kırılma 0,41 dolara kapıları açabilir. Boğalar, bir geri dönüş sinyali vermek için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak ve korumak zorunda kalacak. Bu durumda XRP’nin 0,67 dolara ve nihayetinde 0,74 dolara sıçraması mümkün.

SOL, ADA, DOGE ve AVAX Coin analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar SOL’u ayı trend çizgisinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Bu da düzeltmenin sona eriyor olduğunun ilk işareti.

Yatay hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor. 104 doların üzerinde bir kırılmanın, avantajı boğaların lehine çevirmesi muhtemel Aksine, fiyat keskin bir şekilde düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Bunun da agresif boğaları tuzağa düşürmesi ve SOL’u 80 dolara çekmesi olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA’nın geri çekilmesi 28 Ocak’ta 20 günlük EMA’ya (0,50 dolar) ulaştı. Mum çubuğundaki uzun fitilden de gördüğümüz üzere burası sert bir direnç olarak hareket ediyor.

Fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, ayılar ADA’yı kanalın 0,42 dolar civarındaki destek hattına çekmeye çalışacaktır. Boğalar bu seviyeyi korumak isteyecektir. Çünkü çabalarında başarısız olurlarsa ADA’nın 0,35 dolara düşmesi mümkün. Yukarı yönde, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, kanalın düşüş trendi çizgisine olası bir ralli için kapıları açacaktır. Alıcıların, düzeltmenin sona ermiş olduğunu göstermek için ayı trend çizgisini delmesi gerekecek.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 28 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (34 dolar) üzerine çıktı. Böylece, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterdi. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların kolay pes etmeyeceğini gösteriyor.

AVAX Coin fiyatının, büyük bir bariyer olarak hareket etmesi muhtemel olan ayı trend çizgisine ulaşması mümkün. Fiyat mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, AVAX Coin fiyatının bir süre daha kanalın içinde kalması olası. Alıcıların yakın vadede potansiyel bir trend değişikliği olduğunu göstermek için fiyatı kanalın üzerine çekmesi gerekecek. AVAX Coin fiyatının 44 dolara doğru bir boğa hareketi başlatması muhtemel. Ardından psikolojik açıdan önemli 50 dolar seviyesine doğru bir ralli girişimi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar 28 Ocak’ta DOGE’yi 20 günlük EMA’nın (0,08 dolar) üzerine çıkarmayı başaramadı. Ancak baskıyı sürdürdü ve 29 Ocak’ta engeli aştı. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ayıların avantajına işaret ediyor. Ancak orta noktaya yakın RSI düşüş momentumunun azalıyor olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, DOGE’nin ayı trend çizgisine yükselmesi mümkün. Ayılar geçmişte bu seviyeyi başarıyla savundu ve bunu tekrar yapmaya çalışacaklar. Ancak, alıcılar ayı trend çizgisindeki engelin üstesinden gelirse, DOGE’nin 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine doğru yolculuğuna başlaması olası. Aşağı yönde önemli destek 0,07 dolarda duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir