Husiler: Aden Körfezi’nde İngiliz gemisini vurduk

Yemen’deki İran destekli Husiler (Ensarullah Hareketi), ülkenin güneyindeki Aden Körfezi’nde İngiliz gemisi LYCAVITOS’u vurduklarını duyurdu.

AA’nın haberine göre, yazılı açıklama yapan Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, Yemen’in güneyindeki Aden Körfezi’nde bulunan İngiliz gemisi LYCAVITOS’u bir deniz füzesi ile vurduklarını belirtti.

Saldırının, İsrail saldırıları altındaki Filistin halkına destek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Seri, ABD ve İngiltere’nin Yemen’e yönelik saldırılarına karşılık vermek ve Filistin halkına destek için “daha fazla önlem alma sürecinde olduklarını” söyledi.

ABD VE İNGİLİZ GÜÇLERİ, HUDEYDE’YE BUGÜN İKİNCİ KEZ SALDIRI DÜZENLEDİ

Öte yandan Husiler, ABD ve İngiliz güçlerinin, Yemen’in batısındaki Hudeyde kentine bugün ikinci kez saldırı düzenlediğini duyurdu.

Husilere bağlı El-Mesira televizyonunun haberine göre, ABD ve İngiltere, Kızıldeniz kıyısındaki Hudeyde kentine bağlı El-Cebbane bölgesine iki saldırı gerçekleştirdi.

Saldırının sonuçlarına ilişkin bilgi verilmezken, ABD ve İngiltere’den de henüz bir açıklama gelmedi.

El-Mesira televizyonu, gün içinde yayınladığı bir haberde, ABD ve İngiltere’nin Hudeyde kentine bağlı Beyt el-Fakif bölgesine saldırı gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir