Cumhurbaşkanı Erdoğan, tartışma yaratan “Hatay” çıkışına açıklık getirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asrın felaketinin merkez üssü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yunus Emre Kongre Merkezi’nde Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’nde konuştu. “Hizmet ederken ayrımcılık, yapmadık yapmayız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay sözleri için “İfadelerimizin üzerinde tepiniyorlar” dedi.

“İFADELERİMİZİN ÜZERİNDE TEPİNİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri çıkmış Hatay’daki aday tanıtım toplantımızda söylediğimiz hükümetle yerel yönetimlerin iş birliğinin önemine işaret ettiğimiz ifadelerin üzerinde tepiniyor. Halbuki yıllardır şu hakikati sürekli kamuoyunun dikkatine getiriyoruz; Hükümet olarak biz, hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TEK SEBEBİ BECERİSİZLİK”

Erdoğan, “Hatta plana dayalı, yapacaklarını gördüğümüz yatırımlar için borçlanma izinlerini de veriyoruz. Muhalefetin elindeki şehirlerde normalde belediyelerin yapması gereken yatırımların önemli kısmını sırf vatandaşlarımız mağdur olmasın diye bakanlıklarımıza bağlı kurumlar ile yine biz hayata geçirdik. İstanbul’undan İzmir’e, Ankara’sından Hatay’a muhalefet belediyelerinin şehirlerine hak ettiği hizmeti kazandıramamasının tek sebebi beceriksizlik, iş bilmezlik ve başka hesaplar peşinde koşmalarıdır.” dedi.

ERDOĞAN’IN HATAY SÖZLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi?” demişti.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir