Bakan Bolat: En yüksek rakamları elde ettik

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TÜGİAD Genel Merkezi’nin açılışına katıldı.

Ömer Bolat, açılışta yaptığı konuşmasında “2G” formülünün bulunduğunu, açılımının da “genç” ve “girişim” şeklinde olduğunu aktardı.

Bolat, Ticaret Bakanlığı olarak ülke ekonomisinin gelişmesi adına adil, şeffaf ve güvenilir bir ticaret ortamı tesis etmek amacıyla alın teri döken tacirlerin her zaman yanında olmaya devam edileceğini bildirdi.

TÜGİAD’ın her ikisini de bir araya gelen önemli bir kurum olduğunun üzerinde duran Bolat, “Türkiye’nin geleceği gençlerimiz ve girişimcilerimiz.” dedi.

Bakan Bolat, açılışta ticareti hem ihracatta hem de iç ticarette artırmak istediklerine değinerek, “Biz ticareti arttırmak istiyoruz. Hem ihracatta hem de iç ticarette.” şeklinde konuştu.

“Hazirandan bu yana en yüksek aylık rakamlar elde edildi”

Bolat, ihracatta hazirandan bu yana Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık rakamlarının elde edildiğini de şöyle dile getirdi:

İhracatta hazirandan bu yana Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık rakamlarını elde ettik.

“Genç iş insanlarının, ekonomik dayanışma içerisinde olmasını sağlamak bakımından kuruluşlarımız önemli görev üstleniyor”

Bakan Bolat, TÜGİAD’ın yeni genel merkez binası açılışına katılım sağladığına dair sosyal medyada paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Genç iş insanlarının, yöneticilerinin ihtiyaç ve sorunlarına çözüm üretmek, mesleki, ekonomik dayanışma içerisinde olmasını sağlamak bakımından TÜGİAD gibi kuruluşlarımız önemli bir görev üstlenmektedirler.

Türkiye çapında 113’ü kadın olmak üzere 757 üyesi olan, hızla büyüyen yapısı, gelişmeci ve yenilikçi anlayışı ile etkili bir sivil toplum kuruluşu olan TÜGİAD’ın yeni genel merkezinin hayırlı olmasını diliyor, Genel Başkan Sayın Gürkan Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir