Keanu Reeves’ten John Wick filmindeki figüranlara sürpriz hediye

Kanadalı aktör Keanu Reeves, geçtiğimiz günlerde başrolünde yer aldığı “John Wick” serisinin son filminin çekimlerinde yaşanan kazalarla ilgili konuştu. Kanadalı oyuncu, film setinde tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ve çekim ekibinin her zaman birbirine göz kulak olduğunu anlattı.

58 yaşındaki oyuncu, “John Wick: Chapter 4″teki bir dövüş sahnesini çekerken, karşısındaki oyuncuya vurarak kafasını yardığını söyledi. Reeves, çekimlerde bir dublörün de hastanelik olduğunu belirtti.

“GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ BİR OLAYDI”

Dublör kazasıyla ilgili olarak, “Gerçekten çok kötü bir olaydı” diyen Reeves, dublörün bir kovalamaca sahnesinde sürdüğü araçla kaza yaptığını ama gördüğü tedavinin ardından durumunun iyi olduğunu ifade etti.

DUBLÖR VE FİGÜRANLARA TİŞÖRT HEDİYESİ

Sık sık “Hollywood’un en iyi adamı” olarak anılan 58 yaşındaki oyuncunun, filmin dublör ve figüranlarına tüm film boyunca kaç kez öldüklerinin yazılı olduğu tişörtler hediye ettiği ortaya çıktı.

FİGÜRAN 4-5 KEZ ÖLDÜRÜLDÜ

The New York Times’a konuşan dövüş koordinatörü Jeremy Marinas, merdivende geçen bir sahnede tam 35 dublörün kullanıldığını söyledi. Marinas şu ifadeleri kullandı:

100 adamın merdivenlerden düşmesini ve benden her tepkiyi ve düşüşü farklı yapmamı istiyorsunuz. Tabii ki istiyorsunuz. Sanki işin sıradan bir günündeymişiz gibi.

Yedi gün süren merdiven sahnesinde bir figüran 4 ya da 5 kez öldürüldü.

DAHA ÖNCE DE SAAT HEDİYE ETMİŞTİ 

Reeves, dublör ekibine daha önce de hediye vermişti. Oyuncu aksiyon serisinin 4. bölümünün çekimlerini tamamladıktan sonra, ekibe olan minnettarlığını göstermek için Rolex marka saat hediye etmişti. Bu saatlerden birinin maliyetinin 10 bin doların biraz altında olduğu söyleniyor.

Jeremy Marinas, Dave Camarillo, Li Qiang ve Bruce Concepcion’a hediye edilen her bir saatin üzerinde oyuncudan gelen benzersiz bir mesajın oyması yer alıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir