Deprem, miras kavgasında kamuflaj… TAT Towers paylaşılamıyor… Milliyet bu işin neresinde

Kahramanmaraş’ın yıkıcı depremlerinde destekler sürmeye devam ederken Tatlıcılar’dan deprem hamlesi gelmişti. TAT Towers’ın yüzde 79’una sahip olduğunu iddia eden Uğur Tatlıcı, miras davası sürmesine rağmen mirasçılardan “muvafakat” talep ederek söz konusu yapının belli bölümlerini devlete tahsis etmek istediğini Milliyet gazetesi aracılığıyla kamuoyuna duyurmuştu.

Paylaştığı kamuoyu açıklamasında amaçlarının sadece depremzedelere yardım etmek olduğunu bildiren Salih Tatlıcı geri adım attı.

Tatlıcı, bugünkü kamuoyu açıklamasında İstanbul depreminin medyada tekrar gündem olmasıyla İstanbul Valiliği ve İBB’ye yapı kontrolü için başvuruda bulunduklarını belirterek test sonuçları çıkana kadar yapının boşaltılmasını ve mühürlenmesini talep ettiklerini duyurdu.

12 Şubat’ta TAT Towers’ın belli bölümlerini devlete tahsis etmek istediğini duyuran Salih Tatlıcı, bu duyurusunu deprem riski nedeniyle geri çektiğini açıkladı.

Odatv yazarı Hürrem Elmasçı, Tatlıcıların miras kavgasını 12 Şubat’ta yazmıştı… Elmasçı’nın köşe yazısındaki “… İş merkezleri üzerimize geçsin de… Şu kadar yardım yapmak isteriz falan filan! Şimdi bir şey diyecektim de neyse tuttum dilimi… Sonuna da eklemişler ya: “Tamamen annem ve şahsımıza ait mallar…” Ayol mahkeme devam ediyor! …. Amaç depremzedeler yardım hani başka bir şey değil! …” sözleri ardından Salih Tatlıcı’nın bugünkü açıklaması akıllara depremin miras kavgasında bir kamuflaj olup olmadığı sorusunu getirdi.

İlgili yazı: Miras davasına depremi aracı ettiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir